Güvenlik Kamera Sistemleri

AKILLI GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİYLE TANIŞIN

Güvenlik Kameraları günümüzde Zorunlu bir ihtiyaç olmuştur. özellikle İstanbul,Ankara,İzmir gibi büyük şehirlerde artan suç oranları güvenlik kameralarına ilgiyi artırıyor. Kamera Sistemleri ile evinizin, iş yerinizin, yazlığınızın,otoparkınızın,apartmanınızın kısaca istediğiniz her yerin güvenliğini sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden güvenlik kamerası sitemine ulaşarak dünyanın her yerinden Bilgisayarınızdan veya cep telefonundan izleyebilirsiniz. Ayrıca kayıtlara ulaşarak geriye dönük görüntüleri de izleyebilirsiniz. Güvenlik kameraları Siteler, Apartmanlar, Fabrikalar, iş merkezleri, Villalar, yazlıklar, daireler kısaca her yerde kullanabilmektedir. Güvenlik kameralarının kullanım amaçlarını kısaca şöyle sıralayabiliriz. Güvenliği sağlamak Personel takibi,performans artırma ve disiplin. İzleme amaçlı Kayıt ve delil amaçlı olabilecek tehditlere karşı caydırıcılık

1.GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK (GÜVENLİK AMAÇLI KULLANIM): Adından da anlaşılacağı gibi güvenlik kameraları, Güvenliği sağlamak için Tercih edilen bir teknolojidir. Güvenlik kamerası siteminin kurulu olduğu yeri İzleme,görüntü kayıt etme özelliği ile Kameraların kurulduğu alanı anında izleyebilir ve gerektiğinde Kayıtlı görüntüleri inceleyebilirsiniz. Suç durumlarında güvenlik kamerası kayıtları polisler için birinci sırada delil kabul edilmektedir.

2.Personel takibi, Perfroman artırma ve disiplin: İşyerlerinizde Güvenlik kamerası kurarak güvenliği sağlamanın yanı sıra, çalışanlarınızı izleyebilirsiniz. İş yeri güvenlik kameraları uzaktan izleme ile tercih sebebidir. Güvenlik kameraları amaçlarının yanı sıra üretimdeki performansı arttırarak, iş yerinde disiplini sağlar. Yetkilendirmeler ile yetkililere kendi yetki alanlarını izleme ve denetleme olanağı tanır. Örneğin üretim alanını üretim müdürü kendi şifresiyle Bilgisayarında izleyebileceği gibi Muhasebe müdürü sadece muhasebe bölümünü izleyebilir. Farklı yetkiler tanınacağı gibi herkese aynı izleme yetkileri de tanına bilir. Bu tamamıyla tercihlere bağlıdır. Tüm bu izleme yönetimi, yetki ve şifrelemeleri sayesinde güvenlik ağı kaygısı olmadan şirket içi bilgisayarlarından ve ya uzak ip erişimi ile dünyanın her yerinden, tüm bilgisayar ve cep telefonlarından erişilebilir. Güvenlik kameralarının sunduğu bütün bu avantajlara karşılık ASTERA TEKNOLOJİ olarak kaliteyi en uygun fiyata Müşterilerimize sunmaktayız.

3.İzleme amaçlı: Güvenlik kameraları izleme amaçlıda kullanılmaktadır.Bir alanı,bir noktayı veya bir sokağı izlemek içinde kullanabilirsiniz. Genelde aileler güvenlik kameralarını Dadı,çocuk bakıcısı izlemek için tercih ederler. Siz işteyken evdeki çocuğunuzu merak ettiğinizde cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan dilediğiniz an izleyebilirsiniz. Dilerseniz Kamera kayıtlarından geçmişi de izleyebilirsiniz.

4. Kayıt ve delil amaçlı: Özellikle siteler,apartmanlar gibi yerlerde giriş ve çıkışları kayıt etme ve olabilecek hırsızlık ve suç olaylarında kamera kayıtları birinci dereceden delil sayılmaktadır.

5.Caydırıcılık: Güvenlik kameralarının kurulu olduğunu gören kötü niyetli kişiler Görüntülendiklerini anlayarak suç işlemekten vaz geçerler. Ev İş yeri Kamera Sistemleri Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan kamera sistemleri ile, bina-daire giriş ve çıkışları kontrol altına alınmaktadır. Kamera sistemleri ile izlenen bölgeler ayrıca kayıt sistemi ile kayda alınmaktadır. Böylece olası durumlar karşısında kayıt edilmiş bir görüntü bire bir delil niteliği taşımaktadır. Ayrıca CCTV Kamera Sistemi ile otopark, bina çevresi, asansörler, bahçe ve çocuk parklarının da izlenip kayıt edilmesi sayesinde ev güvenliğinin yanı sıra bina ve bina çevre sininde güvenliği en etkin şekilde sağlanmış olmaktadır.

Gece Görüşlü kameralar: Gece görüşlü kameralar karanlık ortamlarda veya gece üzerindeki ledler sayesinde görüş elde etmektedir. kameraların özelliğine bağlı olarak 20-50 metre karanlık ortamlarda görüntü edebilirler. Kameraların led ışıkları gözle görülmez. Gece görüşlü kameralar gündüzde görüntü alırlar. Otomatik olarak ortam ışığına göre kendi kendini ayarlar. Gece görüşlü kameralar dış mekanlarda en çok tercih edilen kamera modelleridir. Bebek & Bakıcı izleme Bebek-Bakıcı İzleme Sistemi yeni doğan ve gelişim çağına kadar geçen süre içerisinde bebeğimizin ve bebeğimizi emanet etmiş olduğumuz bakıcılarımızın ayrıca bakıma muhtaç hastalarımızın davranışlarını kontrol altında tutmamızı sağlayan bir kamera sistemidir. Sistem genel hatları ile dekoratif özel kameralardan ve l video kayıt cihazından oluşmaktadır. Evinize kuracağınız bebek bakıcı kamera sistemini, televizyonunuzdan, internetten, masa üstü bilgisayarlardan,tablet bilgisayarlardan ve cep telefonlarınızdan canlı olarak izleyebilirsiniz.Ayrıca geriye dönük kayıtları da izleyebilirsiniz.

Bebek Kamera Sistemi ile yeni doğmuş bebeklerinizi, gelişim çağında olan bebeklerinizi, bakıma muhtaç hastalarınızın gün içindeki tüm davranışlarını, kaydedilmiş geçmişteki tüm görüntülerini dilediğiniz anda canlı olarak izleyebilirsiniz.Bebek Kamera Sistemi bebeğinizin ve hastanızın zamanında, sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenip beslenmediğini kontrol edebilmenizi sağlar. Bebek Kamera Sistemi bebeğinizin, hastanızın vermiş olduğu olumsuz tepkilerin (huysuzluk, korku, ağlama, tedirginlik, mutsuzluk, çekingenlik vb.) nedenlerini tespit edebilmeniz için size yardımcı olur.Bebek kamera sistemleri ile gelecekte bebeğiniz ya da hastalarınız üzerinde telafisi mümkün olmayan tüm davranış bozukluklarını ve psikolojik bozuklukları önleyebilmenizi sağlar.

Bebek Kamera Sistemleri ayrıca, şiddetin ve istenmeyen olumsuz olayların söz konusu olduğu konularda hukuki bir belge niteliği de taşımaktadır.Bebek Kamera Sistemi ayrıca evinizin güvenliğini de sağlayan bir sistemdir. İçeride kullanılan mevcut kameralara ilave olarak evinizin güvenliğini sağlamak için giriş kapınızı dış cepheden görebilecek bir kamera da ilave edebilirsiniz. Bu sayede siz evde yokken sizi ziyarete gelen misafirlerinizi de izleyebilir eviniz için ekstra bir güvenlik tedbiri alabilirsiniz. Bebek Kamera Sisteminde, Kameraları izlemin çeşitli yolları vardır. Video kayıt cihazı televizyonunuza direk bağlanır. Evde olduğunuz zaman Televizyonunuzdan canlı görüntülerinizi ve geçmiş görüntülerinizi izleyebilirsiniz. Ev dışında olduğunuz zaman internetten kameralarınızı canlı ve sesli olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden sistemde yer alan geçmiş kayıtlarınızı da izlemeniz mümkündür. Kameralarınızı Cep Telefonlarınızdan da izleyebilirsiniz. İnternet üzerinden izleme yapabilmeniz için evinizde ‘’STATİK IP’li ADSL hattı’’ olması gerekmektedir. Sistemlerde istediğiniz kamerayı sesli olarak kullanabilirsiniz. Kamera Sistemini Cep Telefonumdan İzleyebilirsiniz. Masa üstü,tablet ve cep telefonlarında izleme Hareket algılama ve uyarı sistemleri Geriye dönük görüntüleri tekrar izleme ve kayıt edebilme Yakınlaştırma (zoom) ses kayıt etme (isteğe bağlı) 2 yıl garanti Bebek&bakıcı kamera sistemleri kurulumu ve montajı Astera Teknoloji yetkili teknik elemanları tarafından estetik bir biçimde montajı sağlanmaktadır. Ortalama montaj süresi 3-7 saattir. Kullanılacak kameralar mekanın dekoru ile uyum içinde olması önemlidir.

Astera Ip Santral Sistemleri

E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN!

    BİZİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!