IP, DİJİTAL VE ANALOG TELEFON SANTRALI

PBX IP Santral Sistemleri

PBX yani Private Branch Exchange, Kısaca Özel Santral demektir. Şirketler kendi PBX santral sistemine sahip olduklarında, personelleri için ihtiyacı olan iç ve dış telefon aramalarını bu telefon sistemi üzerinden gerçekleştirirler. Bir PBX, işyeri içindeki iç hat telefonlarını birbirine bağlar ve ayrıca halka ait aktarmalı telefon şebekelerine de (PSTN) bağlanır. PBX telefon sisteminin en son yönelimlerinden birisi, ayrıca IP PBX olarak da bilinen, İnternet Protokolü üzerinden aramaları aktaran, VOIP PBX’in geliştirilmesidir. IP Telefon Sistemleri yazılım-tabanlı, belirli işleri başarmaya yardım eden bir PBX telefon sistemi çözümüdür. IP Sistemleri kurmak ve yapılandırmaktan çok daha kolaydır. Web tabanlı yapılandırma ara yüzü sebebiyle yönetimi daha kolaydır. Telefon için ayrı kablolama ihtiyacını ortadan kaldırır. İnternet sayesinde iletişim maliyeti önemli ölçüde azalır. Daha iyi raporlama yapılabilir.

IP PBX telefon santralleri standart telefon hatlarınızla beraber çalışıp, var olan santralinizde değişiklik yapmadan ilave olarak da kullanılabilir. IP-PBX telefon santralleri internet çağında geleneksel santrallerin yerini alan yeni nesil sayısal PBX’lerdir. IP PBX Santraller bütün telefonlarınızın IP ağı (yerel, geniş, internet) ile birbirine bağlanmasını sağlar böylece dünyanın neresinde olursa olsun IP üzerinde olan ve IP PBX Santral’e kaydettiğiniz tüm dahili abonelerle ofis içindeymiş gibi (ücretsiz-sınırsız) konuşabilirsiniz. Bu özelliği nedeniyle çok şubeli ya da uzak ofisli firmaların kendi aralarındaki telefon görüşmesi maliyetini sıfırlamaktadır. Türk Telekom telefon şebekesini kullanmak yerine Türk Telekom’ dan çok daha ucuz hizmet veren şirketlerin alt yapısını kullanarak telefon görüşmeleriniz için ödediğiniz fatura tutarlarını minimum %50 azaltabilirsiniz. IP PBX sistemleri kurumun ya da şirketin ihtiyaçları neyi gerektiriyorsa o şekilde programlanabilip, minimum iş yükü ve hata, maksimum performans ve müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

3CX IP Santral

İşletmeniz için telefon santrali seçimi için iyi bir analiz gerektirir. İşletmenizin mevcut durumdaki ihtiyaçlarına ve gelecekteki ihtiyaçlarına anında karşılık vermesini istersiniz. Bu noktada 3CX ip santral işletmeniz için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler sunmaktadır. 3CX, popüler IP Telefonlar ve SIP trunk’larla yerinde veya bulutta çalışan açık standartlı, yazılım tabanlı bir VoIP telefon santralidir. Basit, uygun maliyetli ve esnek olan 3CX; eskimiş, geleneksel telefon sistemlerinin maliyet ve yönetim sorunlarını ya da paylaşılan bulut santrallerinin kısıtlamalarını ortadan kaldırır.

Bu sayfayı ziyaret edenler, bunları da okudu;
IP Telefon Santrali Kullanmak İçin Nedenleriniz

Yurtdışı Sanal Numara