İçinde bulunduğumuz çağda en çok ihtiyaç duyduğumuz iletişim hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkıyor. Geçmişte telefon ile iletişim kurulmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ile iletişim ürünleri çeşitlendi.

Telefon sistemleri de teknolojiden nasibini alarak yazılım tabanlı telefonlar (3CX Ip Santral), ofis ip telefon, videofon, cep telefonları için voip uygulamaları, IP DECT ve analog setlerden oluşan çeşitli donanımlar iletişim kurmamızda hayatımızda yer aldı.

İşletmelerin haberleşme maliyetlerini düşürmek ve kaliteli bir iletişim için kullanılan santrallar, hat kapasitesi, uzak bağlantı, görüşme kayıt ve ihtiyaca yönelik özellikler açısından santral ücretleri de çeşitlenebilmektedir. Firmaların iletişim maliyetlerini büyük ölçüde düşürmesi dolayısıyla tercih edilen santrallar, kısa bir zamanda santral cihazı fiyatını karşılayarak işletmelere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yeni nesil santrallar arasında olan IP santrallar, işletmelerin iletişim açısından birçok ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Bu santrallar da sunduğu özelliğe göre çeşitlenebilen IP santral fiyatlandırmasına sahiptir.

İşletmenize santral sistemi kurulmadan önce işletmenin ihtiyaçları analiz edilip bu ihtiyaçlara yönelik en uygun santral tercih edilmelidir. Santral sistemi kurulumu için Astera Teknoloji ile iletişime geçebilirsiniz.